YediHilal
A- A A+

YolAçık Buluşmaları 3

YediHilal Üniversite Teşkilatlanma Kampı "YolAçık Buluşmaları 3", 19 Şubat – 21 Şubat Tarihleri Arasında Silivri’de icra edildi. Anadolu’nun  ve İstanbul’un  31 üniversitesinden 120 genç kardeşlerimizin katılımı ile 2 günlük yoğun ve verimli bir kamp programı yapıldı.  
YediHilal Üniversiteler Başkanı Samet Paçacı’nın açılış konuşması ile başlayan kampta, Üniversiteler Başkanımız, “ Amacımız yeniden sokaklara, meydanlara, üniversitelere hakim olmak. Bunun için de teşkilat olmalı, bir olmalı ve kardeş olmalıyız. Yalnızca kendi çevremizdeki insanları değil, sokağa inmeli ve bonzai içen çocuğu da bu kutlu davaya katmalıyız, dokunmamız gereken milyonlarca genç var” ifadeleri ile  YediHilal gençliğine yorulmanın, mazeret sunmanın, pes etmenin, ümitsizliğe düşmenin vakti olmadığını anlattı. 
YediHilal Genel Başkanı Mustafa Enesoğlu Açılış konuşmasının ardından  “YediHilal Nedir Ne Değildir?” başlıklı konuşmasını gerçekleştirdi.
Konuşmalarında, “YediHilal yapılan çalışmaların mükafatının bu dünyada kullardan değil, öteki tarafta Allah’tan beklenildiği yerdir,“Teşkilatı olmayan, lideri olmayan Müslümanlar, çil yavrusu gibi dağılır, “Tüm yeryüzü bizim için faaliyet alanıdır” gibi temel noktalara değinen Enesoğlu YediHilal gençliğine gelecek tasavvurlarını bu şekilde oluşturmaları gerektiğini söyledi.
Abdülmetin Balkanlıoğlu “Müslüman bir genç nasıl olmalı, neyi hedeflemeli, nasıl çalışmalı” konulu kendine has üslubuyla samimi bir sohbet verdi.
YediHilal kamplarının gelenekselleşen etkinliği  “Marşlarla Yürürüz Biz” ile gençlerimizin heyecanı ve coşkusu zirveye ulaştı.
Kampın son gününde YediHilal Teşkilatlanma Başkanı A. Salim Sarıyıldız “ Teşkilatçı nasıl olmalıdır?” ile tecrübelerini üniversite teşkilatlarına aktardı. Kamp, bu programın ardından otobüslerin beklediği alanda marş,ezgi ve şiirlerin okunması ve musafaha ile sona erdi. Verimli bir kamp programını geride bırakan tüm üniversite teşkilatlarımızı,
Allah gittikleri üniversitelerde muvaffak etsin.