YediHilal
A- A A+

2016 Antalya Kış Kampları

YediHilal’in geleneksel olarak düzenlediği kış kamplarının sonuncusu bu yıl da coşku içerisinde geçti. 27-31 Ocak 2016 tarihlerinde GSB Antalya Duacı Kamp Alanı’nda gerçekleştirilen kış kampı 199 kişiyle birlikte gerçekleştirildi.


Kamptaki okuma programlarında Nureddin Yıldız’ın “Arşın Gölgesindeki Genç” ve Durali Yılmaz’ın “Çilekeş Müslümanlar” isimli kitaplarıyla YediHilal kış kampı okuma kitapçığı okundu.


Gençlerle sabah kahvaltısının ardından Kur’an-ı Kerim ve Meali okuma programları yapıldı. Kampta YediHilal tanıtımı ve İslam Haritası sunumları yapıldı.

Kampa konuşmacı olarak Antalya Vali Yardımcısı Mestan Yayman Hocamız katıldılar ve gençlere “İdeal Toplumun Oluşmasında Gençlerin Rolü” başlıklı konuşmalarını yaptılar.

Kampta namazlar cemaatle kılındıktan sonra tesbihat ve tefekkür programları uygulandı. Ayrıca gençlere paintball, okçuluk, survivor parkuru, halı saha turnuvası, halat çekme yarışları, çuval yarışları, tenis, basketbol, voleybol gibi birçok etkinlikler de yapıldı. Bu ve benzeri etkinliklerde birinci olan öğrencilere ve sabah namazına ilk gelen, imamlık ve müezzinlik yapan, temizlik hususunda dikkatli öğrencilere tablet ve powerbank gibi hediyeler dağıtıldı.
“Marşlarla Yürürüz Biz” etkinliğinde de salavat ve tekbirler eşliğinde hep birlikte ezgi, ilahi ve marşlar söylendi.
Kampın son günü ise Antalya şehir gezisinin ardından akşam yemeğinden sonra İstanbul’a dönüş için yola çıkıldı.