YediHilal
A- A A+

YEDİHİLAL OMUZ OMUZA YENİ SEFERDE

     Dert ve dava sahibi insanlar tarafından 2012 yılında kurulan YediHilal “Omuz Omuza Sefer Vakti” sloganıyla yürüyüşüne bereketli ve anlamlı çalışmalar katmanın sevinciyle devam ediyor.
 
     Okuma projeleriyle, Yedi Güzel Adam ve Öncüler kütüphane açılışıyla, ezgi marş geceleri ve açtığı şubelerle yurdumuzun gür sesli gençlik teşkilatı olma yolunda emin adımlarla varlığını kalıcı kılmaya devam ediyor. Kültür sanat ve gençlik çalışmalarıyla sahada büyük bir boşluğu dolduran YediHilal, ülke geneli üniversite teşkilatlanmaları, lise ve ortaokula yönelik hazırladığı Türkiye’de ilk olan Çağın Sancaktarı müfredat çalışması ile ilklerin adresi olduğunu bariz bir şekilde göstermeye devam ediyor.
 
     Bu sesle, coşkuyla hareket alanını genişleten YediHilal 22 Aralık 2018 tarihinde Bağlarbaşı Kültür merkezinde 3. olağan genel kurulunu içeriği dolu bir programla gerçekleştirdi. Hazırlıkları hummalı bir şekilde gerçekleşen genel kurulda kuruluşundan beri derneğin genel başkanlığını yapan Mustafa Enesoğlu yapılan seçimle görevini Abdullah Salim Sarıyıldız’a devretti. Mustafa Enesoğlu selamlama konuşmasında YediHilal’in başlangıçtan bugüne kadarki serüveninden bahsederek yeni başkanla birlikte YediHilal’in daha kaliteli daha kalıcı işlerle yoluna devam edeceğini belirtti. Program akışında Balkanlardan Prof. Dr. Metin İzeti,İstikbal Vakfı Başkanı Ferid Piko; Suriye İhvan-ı Müslim’in genel koordinatörü Dr. Hikmet Velid ve İhvan-ı Müslim’in şura meclisi üyesi Mithad Haddad konuşmacı olarak İslam dünyasının ümmet fotoğrafında selam verdiler.

     Ayrıca Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş ve Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu selamlama konuşması yaparak YediHilal’in yolculuğuna yeni başkanla birlikte bereketli çalışmalar diledi. Konuşmaların ardında Ömer Karaoğlu ve Grup Sancaktar ezgi ve marşlarıyla geceye renk kattı.
 
Yeni başkanın ufuk açıcı konuşması ve yeni yönetimin belirlendiği genel kurul iyi niyet ve dualarla nihayete ermiş oldu.