YediHilal
A- A A+

Sahabe Nesli ve Cihad Konferansı

YediHilal Batman teşkilatımız tarafından organize edilen  ve Siyer Vakfı Başkanı Muhammed Emin Yıldırım hocamızın konuşmacı olarak katıldığı "Sahabe Nesli ve Cihad’ konulu konferans Batman halkının yoğun ilgisiyle tertip edildi.

Batman Kültür İl Müdürlüğü Konferans Salonunda düzenlenen konferansa, YediHilal Anadolu Teşkilatlarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısi Samet Paçacı, STK ve partilerin temsilcileri ile akademi ve bürokrasiden isimler katıldı.

Recep Ayhan hocanın Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan konferans, YediHilal Batman Şube Başkanı Ahmet Başaranın açılış konuşması ve YediHilal Genel Başkan Yardımcımız Samet Paçacı'nın selamlama konuşmalarıyla program devam etti.
YediHilal Batman'ın oluşturduğu Sancaktar İlahi Korosu da sahne aldı.
Ardından Siyer Vakfı Başkanı Muhammed Emin Yıldırım konuşmalarına başladı.

Muhammed Emin Yıldırım'ın konuşmasının satır başları:

"Sahabe nesli şahadet sevdasını en büyük sevda edinmiş bir nesildi."

Sahabe neslinin, cihadı aşka dönüştürmüş olan bir nesildi. "Sahabe nesli her biri birer kahraman iman kahramanı olan bir nesildi. Sahabe nesli her biri birer ahlak abidesi olan bir nesildi. Sahabe nesli dediğimiz o neslin her biri ibadet iştiyakıyla yanan bir nesildi. Sahabe nesli dediğimiz nesil, cihadı aşka dönüştürmüş bir nesildi. Sahabe nesli dediğimiz o nesil cihadın bir meyvesi olan şahadet sevdasını en büyük sevda olarak edinmiş bir nesildi. Öyleyse biz onlardan çok şey öğreneceğiz. İman ve ahlak adına çok şey öğreneceğiz. İbadet iştiyakı noktasında çok şey öğreneceğiz. Cihad aşkı noktasında çok şey öğreneceğiz. Şehadet sevdası adına da onlardan çok şey öğreneceğiz."