YediHilal
A- A A+

YediHilal İnegöl Kampı

YediHilal İnegöl Kampı

İki yıldır düzenlediğimiz ve artık geleneksel hâle gelen yaz dağ kampımız bu sene de İnegöl’de gerçekleştirildi. 7-8 Temmuz 2018 tarihleri arasında gerçekleştirdiğimiz kampa Türkiye’nin farklı bölgelerinden farklı yaş gruplarından 200 kişi katıldı.

İnegöl’ün Başalan Yaylasında gerçekleşen kampta ateş başında marşlar, ezgiler söylendi. Doğa yürüyüşü, okçuluk ve çeşitli etkinliklerin yapıldığı, şubelerin ve üniversite teşkilatlarının da katıldığı istişare kampı  iki gün sürdü.

 

Kamp programı: 7 Temmuz  Cumartesi günü 
• İkindi Vakti İnegöl’de Buluşma 
• Kamp yerine intikal
• İstirahat 
• Akşam programları, yürüyüş, marş, ezgiler 

Pazar günü  öğle yemeğinden sonra 

• Dağ Yürüyüşü
• Öğle Yemeği
• Kapanış

YediHilal Genel Başkanımız Mustafa Enesoğlu, Hicret Haber mikrofonlarına genel olarak teşkilatımız, özelde ise kampımız hakkındaki konuşmaları şu şekildedir:

Selamun aleyküm.  YediHilal, 2 Kasım 2011 yılında İstanbul'da kurulmuş bir teşkilattır. Özellikle  “Hilal'in Temsilcisi” anlamına geliyor. Merkezini İstanbul'daki Yedi Tepeden alan ve Yedi Kıtaya Hilal'in derdini dünyaya taşımaya çıkmış, gençlere hitap eden, gençlere yol arkadaşlığı yapmaya çalışan bir teşkilattır.

YediHilal Türkiye'de 35 şubesi olan 70 üniversitede üniversite gençliği olan ilim, kültür, sanat çalışmalarını yaparken gençliğe omuz veren yeni bir nesil inşa etmeye niyetiyle yola çıkmış bir teşkilatız. Şu anda İnegöl'deyiz her yıl  özellikle yaz aylarında istişare ve eğitim amaçlı olarak, şube  başkanları ile birlikte, geleneksel olarak dağ kampı hâline getirdik.

 Üniversitelerden sorumlu genel başkan yardımcımız Muhammed Fatih Aktı’nın konuşmaları ise şu şekildedir:

50 üniversitede okuma halkaları dediğimiz bir program ile eğitim vermekteyiz. Yaklaşık 20 genç kitabını okuyup tahlil edip mütalaasını yapıp, hep beraber kitabı en güzel ve verimli hale nasıl getiririz, diyerek okuma yapıyoruz.

Sportif ve sosyal faaliyetlerimiz, üniversitelerde kulüp çalışmaları, alanında uzman kişilerle mesleki çalışmalar yapılıyor. 30 üniversitede kendi teşkilatımızın çıkardığı mecmuamız var.