YediHilal
A- A A+

İstişare Paylaşım Kardeşlik Kampı

   

     YediHilal Ankara/Kızılcahamam'da Türkiye'nin farklı illerinden 31 teşkilatın katılımıyla İstişare Paylaşım Kardeşlik Kampı’nın ikincisini gerçekleştirdi.

 

     24 Şubat Cuma günü katılımcıların otele yerleşmesiyle başlayan kamp cumartesi günü sabah namazının ardından orman yürüyüşüyle devam etti. Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından YediHilal Genel Başkanı Mustafa Enesoğlu'nun konuşması gerçekleşti. Konuşmasının satırbaşında Seferber Dergisinin kartopu etkisi yaptığını belirterek; üniversite teşkilatlarının da 25 adet dergi çıkarttığını belirtti.

İslami sahih bir zihnin inşası için; tematik kamplar, okuma grupları, ezgi-marş çalışmaları, dergicilik çalışmaları gibi faaliyetlerinden örnekler verdi. 

 

     Öğleden sonra Abdülmetin Balkanlıoğlu’nun konuşmasıyla program devam etti. Metin Balkanlıoğlu’nun konuşmasının satır başları şu şekilde:

“Dairenin dışına çıkarsanız, yolun dışına çıkarsanız cazip şeyler, cazip teklifler veya o yol gibi gösterilmeler, illüzyonistler çok olabilir, darmadağın olursunuz. Bu yolumuzun öncüleri birbirinden güzel, sıddıklarımızın, şehidlerimizin, salihlerimizin peşinde; bu güzel sıfatlara ben de adayım, ben de bir sıddık adayıyım ben de bir şehid adayıyım diyen bir kadro önemlidir.

     YediHilal, bir ehl-i sünnet kafasıyla kökü mazide olan âtiler, istikbali göklerde ve köklerde ikisini birlikte düşünen bir yapıyla, kabuğunu beğenmeyen değil de kabuğundan sonrasını; eskisinden daha iyi yapmaya çalışan bir mantaliteyle, birbirini Allah için seven, eksiğini tamamlayan, taşkınlığını ayarlamaya çalışan, birbiriyle Allah yolunda, sonu cennet olan çalışmalarda motive olmaya çalışan bir topluluk. Büyük bir nimet bu.”

     Genel Merkez bilgilendirmesinin ardından şube başkanlarının faaliyet sunumlarıyla devam etti.
Akşam, ezgi, şiir ve marşlar eşliğinde fasl-ı muhabbet programı icra edildi.

     Pazar sabahı sabah namazı ve doğa yürüyüşünün ardından Ortaöğretim, Tanıtım ve Sosyal Medya, İlim Kültür Sanat, Şube Başkanları ve Teşkilatlanma, Üniversite, Resmi ve Mali İşler birimlerinin toplantıları başladı.

     Genel değerlendirmenin ardından yapılan dua ve musafahalaşmayla kamp sona erdi.