YediHilal
A- A A+

Bu Sefer Batıya

28 Eylül – 1 Ekim tarihleri arasında Kocaeli Diriliş Kamp alanında “Bu Sefer Batı’ya” başlıklı üniversite kampı gerçekleştirildi. Bayanlar ve erkekler farklı kamp alanlarında faaliyet gösterdi.

Roma’nın Fethi İdeali, Amerika’da İç Savaşın Ayak Sesleri ve Batı’nın Erken Çöküşü konularının konuşulduğu kampta İshak Kızılaslan, Yusuf Genç ve İsmail Kılıçarslan misafir edildi. YediHilal Genel Başkanı Mustafa Enesoğlu da kampa katılarak gençlerle muhabbet etti ve şu sözleri söyledi : "Gün, Dünya Müslümanlarının ittifak ettiği hususları, Batı'nın ihtilaflarını konuşma vaktidir. Gün, Âlem-i İslam'da doğuştan mağlupların hakimiyetine son verme vaktidir. Gün, yönümüzü sorunlarımıza değil, Batı'ya(Roma'ya) çevirme vaktidir."

Kampta konuşmaların yanı sıra sosyal faaliyetler de gerçekleştirildi. Dart, futbol, halat çekme, okçuluk ve zikzak turnuvalarında takımlar kıyasıya yarıştı.

Gece kamp ateşi etkinliğinde ezgi ve marşlar söylendi, YediHilal Yönetim Kurulundan büyüklerimiz gençlerle sohbet etti ve tecrübelerini paylaştı.