YediHilal
A- A A+

Yol Açık - 4

YediHilal Üniversite Birimi,  Ankara/Ayaş’ta  27 şehir ve  52 üniversiteden toplamda 248 genç katıldığı bir kamp gerçekleştirdi. 24 Şubat Cuma günü katılımcıların otele yerleşmesiyle başlayan kamp, 26 Şubat Pazar günü  marşlar ve tekbirler eşliğinde son buldu.

 

Teşkilat Eğitim Kampında, açılış Kur’an’ı okunmasının ve genel bir tanışmanın ardından YediHilal Üniversiteler Başkanı Samet Paçacı konuşmasını gerçekleştirdi ve YediHilal’in üniversite hareketinden bahsetti. Kampta Teşkilatlanma, Tanıtım, İKS, Mali İşler, Sekreterya, Evler, Kurumsal İletişim birimlerinde ve fakültelerde alan çalışmasına dair(Hukuk-Mühendislik-İktisat) yapılan sunumlara yaklaşık 3 saatlik zaman ayrıldı.

Kampın ikinci günü Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın kampa iştirak etti. Ali Yalçın, teşkilatlanmanın öneminden bahsederek tavsiyelerde bulundu.  Aynı günün gecesinde Grup Sancaktır’ın solisti Cihat Bayram öncülüğünde ezgi-marş gecesi düzenlendi. Sonraki gün, bazı teşkilatlardan kısa sunumlar alındıktan sonra YediHilal Genel Başkanı Mustafa Enesoğlu, bir gencin sancaktar ruhuna nasıl sahip olacağından bahsetti ve teşkilatlarla beraber fotoğraflar çektirdi. Öğle namazının ardından otelin önünde kurulan halkada marşlar ve ezgiler susmadı. Helalleşme ve vedalaşmanın ardından kamp sona erdi.