YediHilal
A- A A+

YediHilal Coşkuyla Yoluna Devam Ediyor

Dert ve dava sahibi insanlar tarafından kurulan YediHilal “Yol açık yola çık” sloganıyla başladığı yürüyüşüne bereketli ve anlamlı çalışmalar katmanın sevincini yaşamaya ve yaşatmaya devam ediyor. YediHilal açıldığından bu yana gençliğe yönelik yaptığı güzel çalışmalarla gelecek günlerin daha güzel olacağının işaretini veriyor bize.

YediHilal, okuma projeleriyle, kütüphane açılışıyla, ezgi marş geceleri ve açtığı şubelerle yurdumuzun gür sesli gençlik teşkilatı olma yolunda emin adımlarla yürümeye devam ediyor.

YediHilal bu anlamda duyduğu heyecanı ve kıvancı 2. Olağan genel kurul programıyla taçlandırdı. Yoğun katılımın gözlendiği genel kurul, Bağlarbaşı Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

Grup Sancaktar’ın mini konseriyle başlayan program Genel Başkan Mustafa Enesoğlu’nun konuşmasıyla devam etti.

Konser sonrasında, eski bakanlardan Hasan Aksay selamlama konuşması yaptı. Ardından Makedonya’nın öncü şahsiyetlerinden anayasa mahkemesi üyesi Salih Murati, Balkan Müslüman Arnavut topluluğundan Prof. Dr. Metin İzeti ve Bosna Hersek’ten Akos Genel Başkan Yardımıcısı Prof. Dr. Zuhdija Adiloviç Balkanlar ve İslami çalışmalarla alakalı duygu ve anlam yüklü konuşmalarını gerçekleştirdiler.

Genel Başkan Mustafa Enesoğlu konuşmasında, YediHilal’de gençlerin nesne değil, özne olduğunu Gençlerin YediHilal için değil, YediHilal’in gençler için olduğunu ifade ederek YediHilal’in daha zengin daha kuşatıcı bir etkinlik takvimiyle yoluna devam edeceğini ifade etti.

Yeni yönetimin belirlendiği genel kurul iyi niyet ve dualarla nihayete erdi.