YediHilal
A- A A+

İnsan Kıymetleri

İnsan Kıymetleri birimi ümmetin geleceğini belirleyecek, sosyal dokuyu olgunlaştıracak, kendi kişiliği ve hal-i ile örnek olacak kişilerin yetiştirilmesinde kendi hesabını verebilecek cesarette ve helal yaşamış helal ölecek Müslümanların oluşturulması için politika geliştirir ve proje yapar. Dünyevi ihtiyaçlarının ikamesinde hak, hukuk gözeten, çalışırken hakkını verebilen, çalıştırırken haktan fazlasını vermekte gönül açıklığı olan bireyler için çalışır.

Birimin ana politikası; yarınlarımızı emanet edeceğimiz lise ve üniversite süreçlerindeki gençlerin gelecekte çalışan ve işveren olarak günün koşullarına uygun, dini referanslarla donanmış olarak yetişmelerinde pay sahibi olmaktır. Bu bağlamda teknolojik eğitimleri ve entelektüel bilgi birikimlerini zenginleştirici faaliyetlerde bulunur. Ticaret hayatının zorlayıcı şartlarına direnebilecek dini hassasiyetin oluşması için manevi eğitim kanallarını açık olmasına yönelik hazırlıklarına destek olur.

İkinci olarak ise müteşebbis, çalışan veya bürokrat olarak hayata atılmış olan gönüldaşlarına ulaşarak dernek bünyesindeki gençlerle buluşmaları sağlamak ve hayat yolculuğunda maddi ve manevi ihtiyaçlarına uygun çözümler üretmek için çalışır.