YediHilal
A- A A+

AYASOFYA CAMİİ'NDE BULUŞMA!

Müminler Kıyamda!

Danıştayın, Ayasofya'nın camiden müzeye dönüştürülmesine dair 24 Kasım 1934 tarihli bakanlar kurulu kararını iptal etmesi ve aslına rücu etmesi vesilesiyle, YediHilal teşkilatlarının öncülüğünde Ayasofya Camii önünde şükür namazı eda edildi.

Genel Başkanımız Salim Sarıyıldız, namaz öncesinde alana teşrif eden vatandaşlarımıza hitap etti. Konuşması esnasında: "Haberi duyduğumuz anda Rabbimize şükretmek için camimiz şimdilik açılmasa da kıyısında, köşesinde Allah'a şükretmek için buraya geldik...

Üstad Necip Fazıl'dan, Erbakan hocamıza, bu işin çilesini çeken herkese ve bütün siyasi riskleri göze alan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkürlerimizi sunuyoruz...

Galip Allah'tır, bugün Müslümanlara Ayasofya'yı yeniden fethetmeyi nasip eden Allah'ın, bütün Müslümanlara özgürlüğü aynı şekilde nasip edeceğini biliyor ve inanıyoruz." ifadelerini kullandı.

Konuşmanın akabinde derneğimizin kurucularından Ali Cihangir'in imametinde cemaatle akşam namazı ve arkasından iki rekat şükür namazı eda edilip dualar eşliğinde buluşma nihayete erdirildi.