YediHilal
A- A A+

İstişare, Paylaşım ve Kardeşlik Kampı

YEDİHİLAL İSTİŞARE, PAYLAŞIM VE KARDEŞLİK KAMPI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.


YediHilal tarafından bu yıl 5.’si düzenlenen geleneksel “İstişare, Paylaşım ve Kardeşlik Kampı” Ankara’da gerçekleşti.


 “Sarp Yokuşlardan Esenlik Yurduna” ve “Biz Sonsuzluk Çağrısıyız” sloganlarıyla düzenlenen program Ankara Kızılcahamam’da yapıldı. 


YediHilal Genel Merkezi’nin ev sahipliğindeki kampa, Genel Merkez yönetim kurulu üyeleri, şube yöneticilerinden oluşan şube yönetimleri katıldı.
YediHilal şubelerinin örnek teşkil edecek bazı faaliyetleriyle ilgili sunumların yapıldığı programda Fatih Koca ve Zeynel Abidin de ilahileriyle yer aldı. 
“Geniş Bir Kadro Hareketi YediHilal!”
Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programın açılış konuşmasını YediHilal Genel Başkanı Salim Sarıyıldız yaptı. 


Türkiye’nin farklı bölgelerinden gelerek kampa katılan YediHilal temsilcilerine katılımları için teşekkürlerini ileten Sarıyıldız, teşkilat çalışmalarının gönüllülük esaslı olduğunu, çok ciddi fedakârlık ve gayret gerektirdiğine dikkat çekerek “Gençlik çalışması içerisinde olan herkesin gençlerle beraber yemeyi içmeyi, yürümeyi, koşmayı dertleşmeyi göze almaları gerekmektedir." ifadelerine yer verdi. 


Başkan Sarıyıldız, şeffaflığın YediHilal’in temel ilkelerinden biri olduğunu belirterek, YediHilal’in hiçbir zaman tek doğrunun, hakkın ve hakikatin tek merkezi olduğunu düşünen bir yapı olmadığını ifade etti. "Biz buradayız" diyerek "Dünyanın her yerindeki Müslümanların özgürlükleri için, Müslümanca bir dünya için  Ülkesini ve milletini seven, Ümmet fikri olan, Dert sahibi, dava sahibi güzel insanlardan müteşekkil 9 yıllık kocaman bir aile" olduklarına değinen YediHilal Genel Başkanı Salim Sarıyıldız, “Gençleri öne çıkarmalıyız ama büyükler olarak bunu bir fırsatmış gibi görerek geri çekilmemeliyiz. Gençlerle yan yana, omuz omuza esasını devam ettireceğiz. Biz, çatımız altında yetişen gençlere 'Sancaktar' ismini verdik. YediHilal Sancaktarı'nın temel manifestosu şudur: Toplumun menfaatini kişisel çıkardan önde gören yiğit bir genç. Feta! YediHilal’in odağı bir tane bile olsa bu yiğit genci yetiştirme arzusudur.” ifadelerine de yer verdi.


Türkiye’nin farklı şehirlerinden YediHilal gönüllerinin yoğun katılımıyla 2 gün boyunca devam eden program, konuşmaların ardından aile fotoğrafıyla tamamlandı.