YediHilal
A- A A+

MEDİNE USÛLÜ İFTAR

YEDİHİLAL DOSTLARI İSTANBUL İFTARINDA BULUŞTU

YediHilal Derneği tarafından bu yıl 6.’sı düzenlenen geleneksel 'Medine usulü iftar' programı bu yılda binlerce kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Şehzadebaşı Camisi avlusunda düzenlenen iftar programına Yedihilal teşkilat mensupları, siyaset, sanat, spor ve sivil toplum kuruluşları camiasından önemli isimler katıldı.

‘Geleceği Kuracak Olanlar Rahatından Vazgeçenlerdir”

Kuran'ı Kerim tilavetiyle başlayan iftar programında bir konuşma yapan YediHilal Derneği Genel Başkanı Başkan Salim Sarıyıldız, Ramazan ayının diriliş ayı olduğunu belirterek; “Yedihilal Teşkilatları olarak geleneksel hale getirdiğimiz Medine usulü iftar programımızda teşkilat üyelerimiz, kıymetli aileleri ve değerli misafirlerimizle bir arada olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.” dedi.

Sarıyıldız, konuşmasında ümmet şuurunu vurgulayarak; “Bizler biliyoruz ki geleceği kuracak olanlar, rahatından vaz geçenler, fedakarlık yapanlar, çoklukla övünmeyenler ilim ve hikmeti kuşanma azminde olanlardır. YediHilal ortaya koyduğu işlerle, duruşuyla, kardeşlik davasını yüceltmesiyle, 
tevazuya ve en önemlisi samimiyete talib olmasıyla yürüyor yarınlara. Bu duruşun, bu düşünüşün devam edebilmesi için ihtiyacımız olan tek şey, sizlerin fiili ve kavli dualarıdır. Dua edin ki; bu gençlerden, 
Musablar, Ömerler çıksın, dua edin ki bu gençlerden , Selahaddinler, Fatihler, Mimar Sinanlar çıksın, Aliyalar çıksın.”
ifadelerine yer verdi.

Sarıyıldız konuşmasını şöyle devam etti: "Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu da cehennem azabından kurtuluş olan Ramazan-ı şerifin tüm insanlığa barış ve huzur getirmesini Cenab-ı Allahtan niyaz ediyor, İftar programımıza katılan tüm misafirlerimize teşekkür ediyoruz.” 

Geleneğin ihyâsı için katılımcılara diş kirası olarak zemzem ve hurmanın ikram edildiği iftar programı Şehzadebaşı Camiinde kılınan akşam namazının ardından sona erdi.