YediHilal
A- A A+

YEDİHİLAL TEŞKİLATLARI ANKARA’DA BULUŞTU

YEDİHİLAL TEŞKİLATLARI ANKARA’DA BULUŞTU

YediHilal “İstişare, Paylaşım ve Kardeşlik Kampı” Kızılcahamam'da gerçekleşti.

Yedi Hilal Derneği Genel Merkezi ev sahipliğinde düzenlenen program, Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri, tüm Türkiye’den gelen Şube Yönetim Kurulu Üyeleri, ve teşkilat mensuplarının katılımlarıyla 8-9-10 Şubat’ta Ankara Kızılcahamam’da gerçekleştirildi.

Teşkilat mensupları arasındaki kaynaşma, istişare ve dayanışmayı arttırmayı amaçlayan “İstişare, Paylaşım ve Kardeşlik” kampında yeni dönemde gerçekleştirilecek strateji ve projeler ele alındı. Bazı şubeler de örneklik teşkil eden çalışmalarının sunumlarını yaptılar.

“Omuz Omuza Yürümek Esastır”

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programın açılış konuşmasını yapan YediHilal Genel Başkanı A. Salim Sarıyıldız, programa katılan teşkilat mensuplarını tebrik ederek, YediHilal teşkilatlarının yaptığı çalışmalar hakkına bilgi verdi.

Başkan Sarıyıldız, “YediHilal, oturanlara inat ayakta duranların, ayakta duranlara inat koşanların, yürüyenlerin hareketidir.” dedi. Sarıyıldız, önceki dönemlerde görev almış yönetim kurulu üyelerine teşekkür etti.

Gençlerin YediHilal’e katılımlarından duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Sarıyıldız konuşmasına şu ifadelerle devam etti: “YediHilal gençlerle beraber hizmet eden, gençlerle beraber hareket halinde olan, aksiyon halinde olan bir yapıdır. Biz gençlerle birlikte, gençleri ilgilendiren meselelerle uğraşıyoruz. YediHilal’de Omuz Omuza Yürümek Esastır.”

“Allah’ın izniyle biz her şeyin yerli yerinde olması için, adaletin tam bir şekilde tesis edildiği bir dünya için, gerçekten ahlakı merkeze alan bir toplum için çalışmaya devam edeceğiz. Elimizden geldiği, gücümüzün yettiği kadar bu işlerin içerisinde olacağız.”

“Müslüman, Dünyayı Güzelleştirmekle Yükümlüdür”

Programın son gününde gerçekleştirdiği konuşma ile teşkilat mensuplarına hitap eden kurucu Genel Başkan Mustafa Enesoğlu, dava ve teşkilat kavramlarının önemine değinerek, dava dediğimiz husus bir ümmetin ruhudur. 15 Temmuz’da bu davanın, ümmetin ruhunun yaşadığını ve hâlâ ölmediğini gördük. Bizler Allah’ın dinine yardımcı olmak için, buyruklarının bu dünyada hâkim olması için amel-i salih yapmaya gayret ediyoruz.” dedi.

Konuşmasında; “Müslüman, dünyayı güzelleştirmekle yükümlüdür, sorumludur bunun için yaratılmıştır.” hadis-i şerifini hatırlatan Enesoğlu, “yol yürüyecek dava adamlarına, yoldaşlarına ihtiyacımız var. Problemi gösterecek değil, çözümünde görev alacak dava adamlarına ihtiyacımız var. İşim, ailem, bedenim, tahsilim dediği kadar aynı zamanda “DAVAM” diyecek adamlara ihtiyacımız var. Üstad Hasan el-Benna’nın dediği gibi: “Bugünden yarın için rahatından vazgeçecek olan dava adamlarına ihtiyacımız var.” İşte bu şuurla bu gayretle inşallah şubelerimize, üniversite teşkilatlarımıza döndüğümüz zaman gayrete, mücadeleye devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Son bölümde katılımcıların sorularının cevaplandırıldığı İstişare, Paylaşım ve Kardeşlik Kampı, toplu hatıra fotoğrafı çekimiyle sona erdi.