YediHilal
A- A A+

Ticaret Mektebi

 YediHilal ve MÜSİAD'ın düzenlediği Ticaret Mektebi Başlıyor!

YediHilal ve MÜSİAD’ın birlikte düzenlediği “Ticaret Mektebi” projesinin tanıtımı Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. 

Çalışmanın yürütücüleri olan YediHilal Genel Başkanı Mustafa Enesoğlu ve MÜSİAD Genel Başkan Yardımcısı Kerim Altıntaş yaptıkları açılış konuşmalarında ‘Usta-çırak ilişkisine dayalı, ticaret ahlakına sahip, helal ve haram sınırına dikkat eden ve özellikle gençlerde tacirlik ile alakalı yeni ufukların çizilmesi gerektiren düşünceyi ortaya koymak istediklerini’ belirttiler.

Çalışmanın koordinatörü Mehmet Cebeci tarafından yapılan sunumda projenin yol haritası ortaya konuldu. Proje, üniversiteli öğrencilerin katılım sağlayacağı 08-09 Aralık 2018 tarihleri arasında MÜSİAD Genel Merkezinde gerçekleştirilecek olan Ticaret Mektebi Kamp programından sonra bir dönem sürmesi beklenen müfredat programı ile birlikte usta-çırak ilişkisine dayalı saha çalışmalarının başlayacağının bilgisini verdi. 

Ticaret Mektebi çalışma lansmanının son kısmında katılımcılar soru ve değerlendirmelerle projeye katkıda bulundular. Ayrıca geceye iş dünyasından önemli iş insanları katıldı.