YediHilal
A- A A+

Grup Sancaktar Zafer Mihri Albüm Tanıtım Konseri

EZGİLER VE MARŞLAR SANCAKTARINI BULDU

 

     Yüzünden inancın keskin ışığını eksik etmeden güneşe, toprağa ve insana bakan gençlik çalışmalarıyla adından söz ettiren YediHilal, ezgilerin ve marşların diliyle konuşan bir projeyi hayata geçirmenin kıvancını yaşadı.

     Ezgi-marş geleneğinin duayeni Abdülbaki Kömür yönetimindeki ezgi marş atölyesinden doğan Grup Sancaktar fikri ete kemiğe bürünerek ilk albüm çalışmasını tamamlayarak ezgi marş geleneğine katkıda bulunmuş oldu. Grup, albümü tanıtmak için 27 Nisan 2018 Cuma günü saat 20.15’te Üsküdar Bağlarbaşı kültür merkezinde sahne alarak eserlerini müzikseverlerin beğenisine sundu. YediHilal Genel Başkanının selamlama konuşmasıyla başlayan program, grubun albümdeki eserleri okumasıyla son buldu.

     Tamamı yeni eserlerden oluşan Zafer Mihri adlı albümde Grup Sancaktar’a vokallik yaparak destek veren: Eşref Ziya Terzi, Ömer Karaoğlu, Taner Yüncüoğlu, Aykut Kuşkaya, Grup Genç, Mustafa Demirci, Hakan Aykut, Ömer Çelik, Mehmet Ali Aslan, Ammar Acarlıoğlu ve bu geleneğin eskimez söz yazarı Ahmet Mercan albüm tanıtım programını teşrif etti. Böylece ezginin ve marşın sahneyle buluştuğu gecede Grup Sancaktar uzun soluklu müzik yolculuğuna unutulmaz bir başlangıç yaptı.

     Grup seçkin eserlerden oluşan albümüyle geçmişi bugünle buluşturarak, ezgi ve marş dünyasına yeni bir heyecan,yeni bir soluk oldu. Ahmet Mercan, M. Akif İnan, Bestami Yazgan, Halil Cibran, Mehmet Yüzücü, İbrahim Ünal Taşkın eserlerinden oluşan albüm sayesinde YediHilal İstanbullu müzikseverler için unutulmaz bir gece yaşatmış oldu.