YediHilal
A- A A+

Grup Sancaktar Albüm Tanıtım Konseri

Yüzünden inancın keskin ışığını eksik etmeden güneşe, toprağa ve insana bakan gençlik çalışmalarıyla adından söz ettiren YEDİHİLAL, ezgilerin ve marşların diliyle konuşan bir projeyi hayata geçirmenin kıvancını yaşıyor.

Ezgi-marş geleneğinin duayeni Abdülbaki Kömür yönetimindeki ezgi marş atölyesinden doğan Grup Sancaktar fikri ete kemiğe bürünerek ilk albüm çalışmasını tamamlamış bulunuyor.

Grup, albümü tanıtmak için 27 Nisan 2018 Cuma günü saat 20.15’te Üsküdar Bağlarbaşı kültür merkezinde sahne alarak eserlerini müzikseverlerin beğenisine sunacak. Tamamı yeni eserlerden oluşan Zafer Mihri adlı albümde Grup Sancaktar’a vokallik yaparak destek veren: Eşref Ziya Terzi, Ömer Karaoğlu, Taner Yüncüoğlu, Aykut Kuşkaya, Grup Genç, Mustafa Demirci, Hakan Aykut, Ömer Çelik, Mehmet Ali Aslan, Ammar Acarlıoğlu ve bu geleneğin eskimez söz yazarı Ahmet Mercan albüm tanıtım programını teşrif edecekler. Ezginin ve marşın sahneyle buluşacağı gecede Grup Sancaktar uzun soluklu müzik yolculuğunda eminiz ki ilginize mazhar olmak isteyecektir. İşte bunun için geçmişi bugünle buluşturmak, ezgi ve marş dünyasına yeni bir nefes kılmak isteyen herkesi YediHilal , Grup Sancaktar ve değerli sanatçılarımız; sancaklı ve sancaktarlı bir geceye çağırıyor.