YediHilal
A- A A+

Çağın Sancaktarı

Çağın Sancaktarı YediHilal’in özgün müfredatı ile Bismillah dediği bir eğitim çalışmasıdır. Bu proje öğrencilerimizi hem öğrenen hem öğreten yapması yönüyle de özel ve gereklidir. 
Öğrencilerimizi şubelerimizde ve dahi farklı eğitim ortamlarında ev sahibi yaparak Kahle’de çayını yudumlarken dostluk ve paylaşmanın tadını almaya davet ediyoruz. Akademik eğitimlerini okullarda sürdürürken, Fark-ı Furkan’da bizimle birlikte, hayatın, eşyanın, tabiatın, hakikatin izini sürsün, kâh perdenin ardındaki sırrı arasın,  bulsun, bulamayacak da olsa asıl işin aramak olduğunu bilsin diye.
Bilgiyi hikmete çevirmenin marifetini keşfetsin.  “Öncülerin izinden” giderek yeni yollar açsın. Dünyaya söyleyeceği bir cümlesi olsun. Geleceği kurarken ne yapması gerektiğini ve ne yapmaması icap ettiğinin şuuruyla hareket etmesi için.
 Hülasa, Müslüman öncü gençliği yetiştirmek ihtiyacından dolayıdır ki biz, bu projeyi hazırlamaya koyulduk. 

Proje Uygulama Usûl ve Esasları:
1. YediHilal Çağ’ın Sancaktar’ı projesinde öğrenciler haftada bir gün ders alır. (Cumartesi)
2. Proje Ocak ayında başlayıp Mayıs ayında tamamlanacak şekilde 5 aylık bir süreyi kapsar.
3. Proje, lise seviyesinin ilk iki yılında ve vakti daha müsait olan kız erkek genç arkadaşlar için hazırlandı.(9 ve 10. Sınıf)
4. Örgün eğitim öğretim faaliyeti yapan liselerde 9 ve 10. sınıf seviyesinde öğrenim gören en az 20 öğrenci ile başlatılır.
5. Bu projeye dâhil olan öğrenciler herhangi bir ücret ödemez.
6. Dersler sabah 10.00’da Kahle vakti ile başlar öğle namazı ile biter. Öğle namazı cami ya da eğitim yapılan mekanda cemaat ile kılınır.
7. Namaz sonrası öğle yemeği ikram edilir ve o haftanın etkinliği yapılır. 
 
Proje İçeriği:
1. Kahle Vakti  
2. Kur’an-ı Kerim
3. Fark-ı Furkan Dersleri
a- Edep-İlim Sohbetleri
b- Öncü Şahsiyetler
c- Hadis Halkaları
d- Siyer Okumaları
4. YediHilal Okuma
5. Yorum-lu Yorum
6. Etkinlikler
7. Marşlarla Yürürüz Biz