YediHilal
A- A A+

Yaşadıklarını eserleri ile ölümsüzleştirecekler.

Yaşadıklarını eserleri ile ölümsüzleştirecekler.

YediHilal Derneği Başakşehir Şubesi ve Başakşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü paydaşlığında  “15 Temmuz Gecesi Şahit Olduklarım ve Hissettiklerim” konulu kompozisyon ve resim yarışması düzenleniyor. Öğrencilerde bağımsızlık ve öz değerlere duyarlı olma bilincini canlı tutmak, “şehitlik, vatan sevgisi, vatan uğrunda fedakârlıkta bulunma” gibi duyguların gelişmesini temin etmek amacı ile düzenlenen bu yarışma ile daha önce darbe yaşamamış bir nesle, 15 TEMMUZ gecesi yaşadıklarını ve hissettiklerini güzel Türkçemiz aracılığıyla veya resim sanatıyla en güzel şekilde ifade etme imkânı sağlanmış olacak. Gençlerimiz yaşadıklarını eserleri ile ölümsüzleştirecekler.

Yarışmaya lise öğrencilerimiz kompozisyonları ile ortaokul öğrencilerimiz resim ve kompozisyonları ile ilkokul öğrencilerimiz ise resimleri ile 11 Kasım Cuma gününe kadar katılabilecekler.
YediHilal olarak biz, 15 Temmuz ihanet kalkışmasının unutulmaması ve gençlerimiz tarafından doğru algılanmasını geleceğimizin bir teminatı olarak görüyoruz. Bu nedenle Kompozisyon ve Resim yarışmasında dereceye giren eserleri bir kitapta toplayacak ve dereceye giren öğrencilerimiz ile Gazi Meclisimizi ziyaret edeceğiz.